Obsah fóra poradna o diabetes (= cukrovka) poradna o diabetes (= cukrovka)
odpověď na Vaše otázky o diabetes

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TIP: Používáte inzulínovou pumpu? Navštivte komunitní web www.pumpari.cz, naleznete zde nejnovější informace o všech inzulínových pumpách dostupných v ČR.

specialní čaje při cukrovce /doporučená OL dieta

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra poradna o diabetes (= cukrovka) -> PRAVIDLA, OZNÁMENÍ A NOVINKY
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milan Řihák

PříspěvekZaslal: pá duben 05, 2013 2:26 pm    Předmět: specialní čaje při cukrovce /doporučená OL dieta Citovat

dobrý den,měl bych prosbu,zda existuje nějaký i specialní čaj na odbourávání cukru při cukrovce,je mi 71 roků a OL mě naměřila hodnotu 7,4 a doporučila mě dietu,trochu jsem se informoval,rád piju čaje ale o tomto nápoji jsem nic nenašel,děkuji za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Drdla, MSc.

PříspěvekZaslal: st červen 11, 2014 12:26 pm    Předmět: Re: specialní čaje při cukrovce /doporučená OL dieta Citovat

Dobrý den,
omlouvám se, Váš příspěvek mi nějak utekl. Základem léčby diabetu je primárně správná inzulinoterapie, popř. jiná medikace (PAD). Velmi důležitá je změna životního stylu, více pohybu, optimální váha, vyvážená zdravá strava. Vše ostatní je pouze doplňková podpůrná léčba. Na trhu je čajů proti diabetu celá řada. Složením se liší, ale obvykle obsahují kombinace rostlin jako jsou borůvka, bříza, jestřabina, kopřiva, pupava, vřes, fazole, heřmánek, šalvěj, zelený čaj, pampeliška, srdečník, fenykl atd. Pokud zabrousíme do méně známých pak se jedná o šalvěj červenokořenná, senna tupolistá, gynostema pětilistá, kokořík mnohokvětý nebo lékařský, kozinec sladkolistý nebo blanitý, hořká okurka, houba reshi, Lagerstroemia speciosa – banaba herb, skořicovník cejlonský, pískavice, ženšen americký, len setý, stevia či maitake houby.
Experimentovat se tak dá celkem neomezeně. Hotové směsi stačí vyhledat na seznamu nebo google. Zda jsou čaje účinné či nikoli se jednoduše zhodnotit nedá. Každý člověk je jiný, také příčiny diabetu jsou různé. Účinnost doplňkové léčby nějakou bylinnou směsí je tak velmi individuální. I zde však platí vše s rozumem. Řada bylin obsahuje vysoké koncentrace účinných látek a často si nezadají i s velmi účinnými léky. Rozhodně bych nasazení takové léčby doporučil konzultovat s lékařem či farmaceutem.
S pozdravem
M.Drdla
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra poradna o diabetes (= cukrovka) -> PRAVIDLA, OZNÁMENÍ A NOVINKY Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: