Obsah fóra poradna o diabetes (= cukrovka) poradna o diabetes (= cukrovka)
odpověď na Vaše otázky o diabetes
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


TIP: Používáte inzulínovou pumpu? Navštivte komunitní web www.pumpari.cz, naleznete zde nejnovější informace o všech inzulínových pumpách dostupných v ČR.


Používání kompresních punčoch
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra poradna o diabetes (= cukrovka) -> PODPŮRNÉ A KOMPRESIVNÍ PUNČOCHY, KOMPRESIVNÍ NÁVLEKY
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaké kompresní punčochy převážně nosíte?
Podkolenky
0%
 0%  [ 0 ]
Polostehenní nebo stehenní punčochy samodržící
0%
 0%  [ 0 ]
Polostehenní nebo stehenní punčochy na podvazky
100%
 100%  [ 1 ]
Stehenní punčochy s upnutím v pase
0%
 0%  [ 0 ]
Punčocháče
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 1

Autor Zpráva
PavelZaložen: 12.11.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2007 8:08 pm    Předmět: Používání kompresních punčoch Citovat

Nosím kompresní punčochy již několik let, jejich nabídka se za poslední dobu výrazně zlepšila. Dostupnost informací je taky celkem dobrá. Ovšem, co výrazně chybí, jsou praktické rady a zkušenosti s vlastním nošením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Drdla, MSc.Založen: 15.11.2007
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: čt listopad 15, 2007 11:39 am    Předmět: Používání kompresních punčoch Citovat

V tomto Vám musím dát zapravdu. Pevně věříme, že toto fórum (poradna) přispěje právě k větší výměně názorů a zkušeností s používáním jednotlivých produktů, konkrétně pak i kompresivních punčoch. Tyto zkušenosti a názory, jsou podstatné i pro další vývoj a zdokonalení těchto produktů. Pokud bych se měl vyjádřit k vlastním zkušenostem s kompresivními výrobky Lonaris, musím říct, že ačkoli netrpím žádnou chorobou vyžadující nošení kompresí, používám podpůrné podkolenky při delším stání na kongresech. Výrazně snižují únavu. Co se týká trvanlivosti, tak jsou velmi odolné. Zkušenost mám tedy pozitivní.¨
Martin Drdla, MTE spol. sr.o.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
šárkaZaložen: 11.12.2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 2:22 pm    Předmět: kompresní punčochy Citovat

Ráda bych se zeptala, zda-li je v pořádku, když se mě punčochy škrtí, krabatí se, když sedím a mám nohy skrčené, nebrání to v odtoku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Drdla, MSc.Založen: 15.11.2007
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 2:48 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den, punčochy by vás v žádném případě neměly škrtit. Při běžném používání (chůze a sezení na židli) by se punčochy neměly ani krabatit. Při extrémním ohnutí nohou (sed na patách atd.) se neubráníte drobnému krabacení punčoch, ale přesto by Vás škrtit neměly. Podle toho co píšete předpokládám, že se jedná o škrcení v podkolenní jamce. Pokud tomu tak je, můžete se jednat o dvě příčiny. První by mohla byla větší délka punčoch než potřebujete. Delší punčochy mají tendenci sjíždět a poté se krabatit. Řešením je kratší punčocha. Druhou příčinou může být malá (nevyhovující) velikost punčochy v oblasti kolene. Řešením je buď lépe odpovídající standardní velikost punčoch, nebo punčochy na míru. Do budoucna se dá očekávat, že např. Loana bude řešit tuto oblast punčochy vpletením elastické části do podkolenní oblasti punčochy stejně jako je tomu u nártu.
S pozdravem
Martin Drdla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelZaložen: 12.11.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 7:14 pm    Předmět: "Krabacení punčochy" Citovat

Confused Krabacení punčochy pod kolenem je typický problém při nošení kompresních punčoch. Příčinou je nedostatečné napnutí punčoch. Velmi velkou roli má způsob oblečení punčochy. Při oblékání je třeba punčochu od kotníku po koleno napínat trochu méně a nad kolenem víc. Výsledkem je, že se punčocha v oblasti kolena ani při sezení příliš nekrabatí. Ovšem podmínkou je poměrně pevné upnutí horního okraje. Každá samodržící punčocha při pohybu mírně sjíždí a je třeba je občas povytáhnout nahoru. Stabilnější upnutí zajišťuje kvalitní podvazkový pás nebo body. Jak bylo zmíněno v předchozím příspěvku důležité jsou také správné rozměry a druh úpletu.
Já mám docela dobré zkušenosti s punčochami LONARIS MICRO. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Drdla, MSc.Založen: 15.11.2007
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 10:04 am    Předmět: Citovat

Díky za doplnění, je to přesně jak píšete Smile
MD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelZaložen: 12.11.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 10:46 pm    Předmět: Velikosti punčoch Citovat

I když jsem s punčochami LONARIS spokojen, tak mám jeden problém. Sad Nechápu jakým způsobem jsou stanoveny velikosti, hlavně délka punčoch. Pro moji délku nohy odpovídá podle tabulky dlouhá punčocha, ale při její oblečení ji nejde dostatečně napnout a vznikají pak problémy popisované v předchozích příspěvcích. Proto si objednávám krátké punčochy s prodlouženým chodidlem. Možná by stálo za úvahu ověřit platnost tabulky velikostí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Drdla, MSc.Založen: 15.11.2007
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 8:01 am    Předmět: Citovat

K úpravám rozměrů punčoch dochází především na žádost lékařů. Při stanovení změny standardních rozměrů vycházíme především z průměrných rozměrů nohou pacientů naměřených lékaři a zdravotnickými prodejnami a změny provádíme tak aby punčochy vyhovovaly co největšímu počtu pacientů. Bohužel přestože je velikostní sortiment poměrně hodně rozsáhlý, nevyhovuje všem. Zejména Vámi zmiňovaná délka punčoch je neustále řešený problém. Již jsme ji několikrát upravovali a vždy se ozvala jiná skupina pacientů, že se změnou není spokojena. Rozšířit sortiment ale už bohužel také není možné. Pokud vezmete v potaz množství nabízených materiálů a velikostí, je i udržování stávajícího portfolia velmi náročné. Jediným řešením jsou asi opravdu punčochy na míru, což je ale pro výrobce také velmi náročné. Přesto děkuji za Vaši připomínku. Předám ji výrobnímu řediteli Loany panu Šimíkovi.
S pozdravem
MD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelZaložen: 12.11.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt prosinec 27, 2007 6:27 pm    Předmět: RE:Délka punčoch Citovat

S panem Šimíkem jsem velikost punčoch taky několikrát konzultoval. Výsledkem je, že si za standardní cenu objednávám krátkou punčochu s delším chodidlem.
Zajímalo by mne jak firma punčochy testuje, protože s panem Šimíkem jsme se neshodli, jak vysoko má sahat horní okraj punčochy. S názorem, že má sahat až k rozkroku nesouhlasím. Možná je to vhodné z lékařského hlediska, ale prakticky je taková punčocha nenositelná. Sad
Možná by bylo vhodné na webu publikovat názornou příručku jako punčochy oblékat a nosit včetně fotografií. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr KlímaZaložen: 24.10.2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá prosinec 28, 2007 9:02 am    Předmět: Citovat

Dobrý den,
jak již psal výše p. Drdla, velikosti punčoch jsou určovány především poptávkou jak pacientů, tak lékařů a jejich zkušenostmi. Jsou tedy stanovovány na základě největšího počtu shodných názorů. I tak umíme uspokojit i zákazníky, kteří požadují specifické velikosti punčoch.

Na vaši další část dotazu bychom vzhledem k odlehčení konce letošního roku odpověděli:

Wink Názornou příručku rádi vytvoříme, půjdete nám stát modelem? Wink

Přejeme vše nejlepší v celém roce 2008.
_________________
Ing. Petr Klíma - MTE spol. s r.o.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelZaložen: 12.11.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2008 4:33 pm    Předmět: RE: Novoroční nabídka Citovat

Což o to, dělat model není problém. Stejně je vidět pouze noha nebo její část, to bych klidně přežil, ale spíš vidím problém v pracovním zaneprázdnění. Ostatně své zkušenosti jsem již publikoval na webu:
http://web.quick.cz/krecove-zily/
tam jsou i fotky, ale nyní si již myslím, že by to šlo udělat lépe. Ovšem nemám čas a přestalo fungovat ftp připojení, tak ani nemůžu dělat aktualizace a uvažuji o přemístění jinam.

K velikostem mám dost velké výhrady. Délka mé nohy je 83 cm, to je horní limit pro dlouhou punčochu. Ovšem nosím krátkou velikost a punčocha je napnutá, aby se nekrabatila. O připomínkách lékařů si myslím svoje. Během svého léčení (přes 12 let) jsem nepotkal lékaře, který měl praktické a použitelné zkušenosti s nošením kompresních punčoch. Jsou určitě odborníci na léčbu, ale o nošení punčoch vědí jen nějaké teoretické poučky. To by museli sami punčochy sami nosit aspoň pár měsíců.

Pro ilustraci uvedu příklad z praxe:
Na začátku mé léčby mne odborný lékař velmi důkladně vyšetři sám, poslal na několik dalších vyšetření, pak se mnou výsledky velmi podrobně probral, vysvětlil možnosti léčby a doporučil mi nosit stehenní kompresní punčochy. Velmi dobře mi taky vysvětlil, proč mi nestačí podkolenky. Dodnes ho považuji za jednou z nejlepších odborníků, bohužel ve svém další zaměření dal přednost druhé odbornosti, které se věnoval. Ovšem na můj dotaz, jak se punčochy nosí, uznal, že o tom nic neví, a odkázal mne na prodavačky ve zdravotnických potřebách.
Tam mi poradili s velikostí, ale na dotaz, jak punčochy drží, jsem se dozvěděl, že někomu samy. Bohužel jsem byl jiný případ a po 100 m chůze jsem měl punčochy u kotníků. Tak jsem se opět stavil v zdravotnických potřebách a byl přesměrován do dámského prádla. Tam se mi prodavačka snažila velmi ochotně pomoc, sama sice s punčochami žádné zkušenosti neměla, ale nakonec jsme nějaký podvazkový pás vybrali.

Do nového roku přeji Vaší firmě, aby se ji dařilo a poskytovala nám stále lepší služby, např. konečně funkční e-obchod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forumaster
Správce fóra


Založen: 23.10.2007
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 9:08 pm    Předmět: Re: RE: Novoroční nabídka Citovat

Pavel napsal:
Ostatně své zkušenosti jsem již publikoval na webu:
http://web.quick.cz/krecove-zily/
tam jsou i fotky, ale nyní si již myslím, že by to šlo udělat lépe. Ovšem nemám čas a přestalo fungovat ftp připojení, tak ani nemůžu dělat aktualizace a uvažuji o přemístění jinam.


Dobrý den, budete-li mít zájem, prodiskutujeme možnost poskytnout Vám prostor na stránkách společnosti MTE. Vytvoříl bych Vám subdoménu, kam byste měl přístup a můžete publikovat za určitých podmínek u nás.
_________________
--
administrátor fóra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelZaložen: 12.11.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 12:31 am    Předmět: Poskytnutí web prostoru Citovat

Nabídka mne zaujala, ovšem záleží na podmínkách. Na svých stránkách mám např. odkazy i na jiné prodejce než MTE nebo LOANA. V každém případě děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jacobcak545Založen: 24.6.2020
Příspěvky: 3586

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2020 9:04 am    Předmět: Citovat

Nike Air Max 95
Christian Louboutin Shoes
Nike Air Zoom
Yeezy Boost
Pandora Jewelry Official Site
Nike Outlet Store Online Shopping
Red Bottoms
Air Max 720
Ferragamo Shoes
Nike Outlet Online
NFL Jerseys
NHL Jerseys
Fjallraven Kanken Backpack
Vans Outlet
Pandora Charms Sale Clearance
Pandora Bracelets
Nike Outlet Store
Ferragamo Belt
Pandora Charms
Nike Lebron 17
Lebron Shoes
Nike Outlet Store Online
Adidas Store
Nike Outlet Online
Nike Zoom
Christian Louboutin Shoes
Nike Cortez
Stan Smith Adidas Sneakers
Lebrons Shoes
Pandora Bracelet Charms
Jordans Shoes
Sneakers Website
Nike Outlet Store Online Shopping
Kyrie Irving Basketball Shoes
Red Bottom Shoes
Nike Free rn
Pandora Charms
Adidas Ultra Boost
Nike M2k Tekno
Adidas Sneakers For Women
Nike Free Rn
Nike Air Force Ones
MLB Jerseys
Nike Air Max 270 Womens
Nike Outlet Store
Air Max 98
Nike Air Presto
Kyrie Irving Sneakers
Nike Huarache Women
NFL Fan Shop
Nike Clearance Outlet
Pandora Jewelry Store
Christian Louboutin Heels
Pandora Outlet
Adidas Yeezy
Nike Shoes
NFL Jerseys
NMD xr1
Louboutin Shoes
Jordan 11
Nike Factory
New Air Max 2019
Pandora Outlet
Yeezy Boost 350
Basketball Shoes
Air Force One Nike
NMD R1
Nike Air Max 98
Nike Air Max 270
Christian Louboutin
Pandora
Red Bottom Shoes For Women
Pandora Charms
Yeezy Boost 350
Pandora Charms Sale Clearance
Pandora Bracelets For Women
Balenciaga Shoes
Red Bottoms
NFL Shop
Nike Sneakers
Pandora Charms
Nike Outlet Store
NFL Store
Nike Factory Outlet
Puma Outlet Store
Nike Store
Yeezy
NBA Shop
Christian Louboutin Sale
Nike Shoes
Pandora Canada
Pandora Charms Outlet
Christian Louboutin Outlet
Adidas Yeezy
Nike Shoes
NFL Football Jerseys
Pandora Charms
Christian Louboutin shoes
MLB Official Site
Pandora Official Site
Pandora Outlet
Adidas Superstars
Nike Sneakers For Women
Asics Shoes
Adidas Outlet
Pandora Jewelry Outlet
MLB Fan Shop
Jordan Sneakers
Louboutin Shoes
Nike Basketball Shoes
Nike Shoes
Nike Shoes 2019
Nike Shoes
Pandora Jewelry Official Site
Air Jordans
Nike Outlet Store Online Shopping
Nike Shoes For Women
Nike Outlet Store
Fjallraven Backpack
Nike Sneakers For Men
Nike Factory
Nike Factory
Asics Shoes Outlet
Nike Outlet
Yeezy Boost 350
Nike Air Force 1 Women
Nike Outlet
Pandora Earrings
Nike Shoes
NFL Clothing
Adidas Yeezy
Lebron 16
Air Jordan Shoes
Pandora
Nike Cyber Monday
Pandora Jewellery
MLB Shop
Yeezy
Jordan Shoes
Air Max 720
Womens Nike Shoes
Jordan Retro
Nike Shoes
Nike Air Max 720
Christian Louboutin Shoes
Pandora Jewelry
Ultra Boost Adidas
Nike KD
Nike Shoes
Pandora Bracelets
Pandora Charms
Fila Sneakers
Nike Sneakers
Christian Louboutin Shoes Sale Outlet
Nike Outlet
Nike Basketball Shoes
Pandora Rings
Louboutin Shoes
Yeezy Boost 750
Air Force 1
Adidas Shoes 2019
Nike Shoes
Ultra Boost Adidas
Lebron 16
Balenciaga Sneakers
Nike Air Uptempo
Pandora Rings Official Site
Yeezy 500 Utility Black
Nike Outlet Store Online
Pandora Rings
Pandora Jewelry
Pandora Jewelry
Nike Running Shoes
Baseball Jerseys
Adidas Outlet
Golden Goose
Pandora Bracelet Charms
Nike Shoes
Pandora Bracelet Charms
Pandora Necklace
Nike Shoes
Yeezy Shoes
Valentino Shoes
Fila Shoes For Women
Pandora Ring
Pandora Sale
Goyard Wallet
NBA Jerseys
Nike Clearance
Adidas NMD
New Shoes
Pandora Canada
Pandora Jewelry Official Site
Nike Running Shoes For Men
Asics Running Shoes
Yeezys
Ferragamo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jacobcak545Založen: 24.6.2020
Příspěvky: 3586

PříspěvekZaslal: po listopad 23, 2020 5:33 pm    Předmět: Citovat

Pandora Rings Official Site
Nike Outlet
Yeezy 500 Utility Black
Nike Air Zoom
New Adidas Shoes
Nike Shoes
Nike Air Force 1 Women
Stan Smith Adidas
Nike Outlet Store
Christian Louboutin Heels
Jordan Retro 11
Nike Shoes 2019
Nike Lebron 17 Low
Yeezy
Lebron Shoes
Kyrie Shoes
NBA Shop
Yeezy 700
Nike Air Max 90
Adidas Ultra Boost
Christian Louboutin Shoes
Balenciaga Sneakers
Nike Sneakers
Christian Louboutin Outlet
Nike Outlet
Pandora Jewelry
Nike Factory Outlet
Pandora Earrings
Nike Factory
Louboutin Outlet
Adidas Sneakers
Vans Shoes
NHL Store
MLB Official Site
Puma Shoes Outlet
Nike Outlet Online
Nike Factory
Pandora Sale
Jordans Shoes
Nike Air Max 270
Nike Cyber Monday 2020
Yeezy Boost 350
Nike Prestos
Pandora Official Website
Yeezy Shoes
Nike Air Force
Ultra Boost
MLB Shop
Nike Outlet Store Online Shopping
Nike Zoom
Salvatore Ferragamo Shoes
Pandora Jewelry
Adidas
Nike Outlet
Pandora Charms
Ferragamo
Nike Store
Nike Factory
Nike Shoes
Air Jordan Sneakers
Adidas Shoes
Pandora Outlet
Adidas Originals Superstar
Goyard
Basketball Shoes
Nike Shoes
Pandora Jewelry
Womens Basketball Shoes
Nike Outlet
Pandora Jewelry
Pandora Necklace For Women
Pandora Canada
Pandora Charms Sale Clearance
Nike Shoes
Pandora Bracelet Charms
Pandora Charms Sale Clearance
Adidas NMD
Pandora Jewelry
Retro Jordans
NFL Gear
Mens Nike Shoes
Nike Sneakers Outlet
Adidas NMD
Red Bottom
Air Max 720
Huarache Shoes
Christian Louboutin
Nike Sneakers For Women
Nike Sneakers
MLB Jerseys
Red Bottoms
Nike Shoes
Yeezy Boost 350 V2
Louboutin Shoes
Nike Running Shoes
Golden Goose
Adidas Yeezys
Nike Clearance
Pandora Charms
Pandora Charms Sale Clearance
Nike Cortez
Mens Nike Shoes
Nike Outlet Store Online Shopping
Pandora Charms Sale Clearance
Air Force Ones Nike
Pandora Charms
Adidas Yeezy
Fila Shoes For Women
Red Bottoms
Pandora Jewelry
New Air Max 2019
Pandora
Nike Outlet Store
Pandora Official Site
Nike Free rn
Nike Factory Outlet
Nike Shoes
Air Max 98 Gundam
Nike Shoes
NFL Pro Shop
NMD Adidas
New Shoes 2019
Nike Free Run
Nike Clearance
Balenciaga Sneakers
Yeezy Boost 350 V2
Retro Jordans
Nike Clearance Store
Pandora Jewelry
Fjallraven Backpack
Nike KD
Fjallraven Kanken Backpack
Yeezy Shoes
Pandora Jewelry
Lebron Shoes 2019
Pandora Outlet
Pandora Charms Outlet
Air Max
NFL Jerseys Cheap
New Nike Shoes
Nike Clearance Store
Pandora Jewelry Rings
Pandora Bracelets
Nike Outlet Store Online
Kyrie Irving Shoes
Asics Shoes
Adidas Yeezy Sneakers
Fila Sneakers
Nike Website
Pandora
Nike Shoes
Pandora Bracelet
Christian Louboutin
Louboutin
Baseball Jerseys
Jordan Shoes
Jordan Retro
New NBA Jerseys
Air Force 1 Mid
Nike Basketball Shoes
Air Max 720
Nike Outlet
Nike Air Max 95
Louboutin shoes
MLB Fan Shop
Nike Cortez
Football Jerseys
Asics Shoes
Pandora Bracelet
Pandora Bracelets
Lebron 16
Pandora Rings
Valentino Shoes
Best NFL Jerseys
Pandora Charms Black Friday
Adidas Ultra Boost
Adidas Outlet Store
Pandora Jewelry Official Site
Ferragamo Belts
Yeezys
Pandora Charms
Nike Running Shoes
Nike Lebron 16
Pandora
NFL Store
Asics Shoes
Christian Louboutin Shoes Outlet
NFL Apparel
Nike Air More Uptempo
Pandora Bracelet
Christian Louboutin Outlet
Nike Store
Yeezy Boost
Nike Air Max 98
Nike Outlet Store Online Shopping
Red Bottom Shoes For Women
Louboutin Outlet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra poradna o diabetes (= cukrovka) -> PODPŮRNÉ A KOMPRESIVNÍ PUNČOCHY, KOMPRESIVNÍ NÁVLEKY Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

poradnu provozuje společnost MTE, Váš partner pro diabetes


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com